Hakkımızda

Hakkımızda

Eyüp ÇELİK

1989 yılının 17 Martında, Gaziantep şehrinde dünyaya geldim. Küçüklüğümden bu yana sanata olan ilgim ve merakım, beni diş hekimliği alanına yöneltti. İyi bir eğitim ve deneyim ile bu alanda oldukça iyi işler başaracağıma olan inancım, her zaman tamdı. Buna dayanarak 2006 yılında Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde öğrencilik hayatıma başlayıp, geleceğime yönelik ilk sağlam adımları attım. Başarılı bir eğitim hayatının sonucu olarak, 2012 yılında eğitimini aldığım fakülteden mezun oldum. Mezuniyetimin ardından bu alanda öncü isimlerden biri olmak adına, master çalışmalarına başlamak için Almanya’nın Düsseldorf şehrine yolculuk planladım. Master çalışmalarının devamında Türkiye’ye gelerek, birkaç özel klinikte görev yaptım. Böylece hem bu alanda deneyimlerimi artırdım, hem de sonraki zamanda kuracağım kendi kliniğim için ön hazırlıklar gerçekleştirdim. Hazırlıkları tamamlamamın ardından 1,5 yıl kadar önce kadar Nişantaşı’nda kendi özel kliniğimi kurarak Eyüp Çelik ismini; hem sağlık, hem sanat camiasına Doktor Çelik olarak tanıttım.

Her hastam benim için bir referans niteliği taşıdığından dolayı; küçükten büyüğe bütün işlerimi büyük bir özveri ile gerçekleştirerek, Doktor Çelik ismini bu alandaki en prestijli konuma yükseltmeyi hedefledim. Zaman içerisinde halen daha çalışmalarını sürdürdüğüm estetik diş hekimliği, bu konudaki vazgeçilmez alanım diyebilirim. Çünkü bana göre her insan bir sanat eseridir ve her sanat eseri mümkün olduğunca en iyi şekilde değerlendirilmelidir. Bu sebepledir ki, sanata olan ilgim beni bu alana yöneltti.

Tedavi için beni tercih eden her hastamın gülüşüne estetik değer kazandırarak bir sanat eseri ortaya çıkarmak, işimi sevmemdeki en büyük etken diyebilirim. Bugün bile hâlâ üyesi olduğum Amerikan Diş Hekimliği Birliği ve Türk Diş Hekimleri Birliği mesleğimin bana kazandırdığı en önemli saygın kuruluşlardandır. Her zaman bana sorulan “ İşinizi nasıl tutkuyla yapıyorsunuz? “ sorusuna cevabımı önceden denk geldiğim bir söz ile veriyorum: “ İlk yap, en iyisini yap, her şey değişsin ” Prensip edindiğim bu ilkeye dayanarak bana gelen hastalarımı sadece mutlu bir yaşam için tedavi etmiyor, onların yaşam kalitesini mümkün mertebe en üst seviyeye çıkaracak tedavi yöntemleri çözümlüyorum.

Diş hekimliği bana göre sadece sağlık açısından sorunları ortadan kaldırmak değil, estetik kaygısı gütmeden mutlu ve refah bir yaşam sürdürebilmektir. Güzel bir gülüş herkesin hakkıdır; önemli olan bunu en radikal şekilde sonuca ulaştırarak, hastanın mutlu bir şekilde evine gitmesini sağlamak. Hastalarımın bana olan inancını ve güvenini canlı tutmak için daima etkileşimli bir tedavi uygulayarak; operasyonel sürecin her aşamasında onları da dâhil ediyor, baştan sona kapsamlı bir tedavi ortaya çıkarıyorum. Bir hekim hastasına ne denli yaklaşırsa, o denli geri bildirim alacaktır. Bu sebeple; müşterilerimi sadece anlamakla kalmıyor, onların sorunlarını tarafsız açıdan değerlendirerek çözüm önerilerini tercihlerine sunuyorum. 

Burs Başvuru Sonuçları
WhatsApp